Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Poniżej znajdują się niektóre z pytań, które często zadają nam nasi klienci. Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas na adres info@expeditionfoods.pl a my chętnie na nie odpowiemy.

Jakiej wielkości posiłki oferujecie?

Oferujemy 3 wielkości posiłków – 800 kcal (posiłki wysokoenergetyczne), 450 kcal (pojedyncza porcja) i 1000 kcal (podwójna porcja). Posiłki 800 kcal lub 1000 kcal zalecamy w przypadku aktywności wymagających dużej ilości energii, takich jak bieganie, wspinaczka górska, wioślarstwo. Seria 450 kcal przeznaczona jest do bardziej standardowych aktywności, takich jak biwakowanie, piesze wędrówki lub gdy potrzebujesz lekkiego posiłku. Napisz do nas na adres e-mail info@expeditionfoods.pl jeśli nie masz pewności, jakiego rozmiaru użyć. 

 

Skąd mam wiedzieć, ile wody dodać do każdego posiłku?

Na każdej etykiecie podana jest ilość potrzebnej wody, która różni się w zależności od posiłku. Należy pamiętać, że jest to wyłącznie podpowiedź. Informacje te znajdują się także na stronie internetowej pod szczegółami produktu – patrz „Zapotrzebowanie na wodę”. Najlepszym sposobem przygotowania posiłku jest powolne dodawanie gorącej wody, cały czas mieszając, aż posiłek będzie całkowicie nawodniony.

Ile kalorii potrzebuję dziennie?

Przeciętny mężczyzna stosujący zbilansowaną dietę potrzebuje około 2500 kcal dziennie, aby utrzymać swoją wagę, a przeciętna kobieta potrzebuje 2000 kcal. Jednak to się znacznie zmienia w zależności od wielu czynników, takich jak aktywność fizyczna, wiek i poziom sprawności. Jeśli nie jesteś pewien, ile kalorii powinieneś spożywać w ramach danej aktywności, skontaktuj się z nami. 

Czy posiadcie posiłki bezglutenowe, bezmleczne, wegetariańskie lub wegańskie?

Mamy duży wybór posiłków bezglutenowy , bez nabiału , wegetariańskie i wegańskie.

Mam celiakią. Jakie posiłki mogę jeść?

Oferujemy dobry asortyment bezglutenowe posiłki które są odpowiednie dla wszystkich osób cierpiących na celiakię.

Czy posiłki zawierają orzechy?

Żaden z naszych posiłków nie zawiera orzechów. Nasz zakład produkcyjny nie wytwarza żadnych produktów zawierających orzechy, więc na miejscu nie używa się orzechów jako składnika. W naszym zakładzie produkcyjnym obowiązuje polityka "bez" orzechów, której przestrzega cały personel. Nie jesteśmy w stanie zaświadczyć,, że nasze produkty nie zawierają orzechów, ponieważ nie możemy zagwarantować, że wszyscy dostawcy w naszym łańcuchu dostaw posiadają zakłady całkowicie wolne od orzechów.

Gdzie mogę znaleźć wszystkie informacje o wartościach odżywczych Waszych posiłków?

Zapewniamy pełną informację żywieniową o wszystkich naszych posiłkach. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać tę informację.

Gdzie przygotowywane są Twoje posiłki?

Nasze posiłki powstają w Wielkiej Brytanii. 

Czy którykolwiek z Waszych produktów zawiera uwodorniony olej roślinny lub hydrolizowane białko roślinne?

Nie, nasze posiłki nie zawierają uwodornionego oleju roślinnego ani hydrolizowanego białka roślinnego. 

Jaki jest okres trwałości Waszych produktów?

Nasze posiłki mają trwałość do 5 lat. Zalecamy, aby nieotwarte torebki przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. 

 

Czy do przygotowywania posiłków można używać zimnej wody lub wody o temperaturze pokojowej?

Tak, wszystkie nasze posiłki można przygotować w temperaturze pokojowej lub w zimnej wodzie. Należy spodziewać się wtedy wydłużenia czasu nawodnienia. 

Jak szybko wyślecie moje zamówienie?

Staramy się wysyłać wszystkie zamówienia w ciągu 24 godzin od otrzymania zamówienia. 

 

Pozostań w kontakcie dzięki naszemu newsletterowi